Дитячий салон краси

Дитячий манікюр

30/10/2017

Дитячий манікюр – новий напрямок послуг салонів краси. Але його користь ще не зрозуміла багатьом батькам. Почнемо з азів – розглянемо важливі особливості зростання та будови дитячих нігтиків.

Швидкість зростання нігтів у чоловіків вища, ніж у жінок. Ще швидше нігті зростають у дітей. Їх ідеальний європейський манікюр. Але технологія проведення манікюру для дітей відрізняється від необрізного для дорослих.

Це пояснюється деякими анатомічними особливостями дитячого нігтьового апарату. Нігті починають формуватися ще за внутрішньоутробного розвитку плода із зародкових нігтів, які згодом залишаються у вигляді птеригія на все життя. (Птеригій є тонким шаром кутикули, що дуже щільно прилягає до нігтьової пластини і росте разом з нею.) Але в утробі матері нігті відростають настільки незначно, що у новонародженого нігтьова пластина лише покриває нігтьове ложе, не утворюючи вільний край нігтя.

Будова нігтя дитини подібна до «дорослого» нігтя, а ось структура відмінна. Основною особливістю є висока еластичність дитячих нігтів, що забезпечується високим вмістом вологи (води). Це також варто враховувати при виконанні дитячого манікюру. А саме: не застосовувати пилки абразивністю нижче 240 грит.

Лише до 15-16 років (залежно від особливостей організму) ніготь вважається остаточно сформованим і можливе застосування інших технік обробки нігтів: обрізного, апаратного, спа-манікюру.

Ще однією особливістю, що визначає специфіку манікюру для дітей, є надзвичайно великий птеригій, а також тонка кутикула та шкірка по краях нігтя (шкіра навколонігтьових валиків). Через це у дітей часто виникає інфікування паросткових частин нігтя та утворення задирок.

Як мовилося раніше, протягом шкільного віку нігтьова пластина може залишатися тонкою. Це відбувається у зв’язку з тим, що паросткова зона нігтя (матрикс) недостатньо довга. Що може спричинити також появу так званих «білих плям» у товщі нігтьової пластини. Фахівці називають це явище хибною лейконіхією.

У чому користь дитячого манікюру?

Процедура привчає хлопчиків і дівчаток з дитинства доглядати себе, свою зовнішність. Погодьтеся, неприємно вести справи з колегами по роботі, руки яких настільки недоглянуті, що навіть у самої терпимої людини прокидається бридливість;

По-друге, акуратний манікюр у дітей допомагає боротися з оніхофагією – звичкою гризти нігті. Особливо він дієвий для дівчаток. А якщо майстер зробить оригінальний дитячий нейл-арт (дизайн нігтів), то прагнення похвалитися перед подружками, напевно, переважить бажання обкусувати красу;

Навіть найменші дівчатка ще в дошкільному віці часто бувають помічені за приміркою маминих суконь та самостійного нанесення маминої косметики. Мудрі батьки використовують це в благих цілях і або беруть своїх чад із собою в салон краси на сеанс дитячого манікюру, або розважають доньку домашнім доглядом за нігтями. Це ще один привід для тісного спілкування, який неймовірно зближує та дозволяє уникнути багатьох проблем у відносинах з дітьми у перехідному віці.

Цей список можна продовжувати до безкінечності. Але ви напевно вже оцінили всі плюси, тому, приступаючи до манікюру для дітей, простежте, щоб усі етапи були зроблені правильно:

Дитячі нігті обробляють антисептиком. Інструмент також має бути продезінфікований;

Необхідної довжини можна досягти за допомогою кусачок, залишаючи невеликий вільний край (дітям не рекомендується обрізати нігті під корінь);

Нігті обов’язково підпилюються м’якою пилкою. При тонкій дитячій нігтьовій пластині дуже важливо правильно пиляти нігті — в тому самому напрямку. Потім вільний край полірується м’яким бафом або звичайною полірувальною пилкою;

Якщо є задирки, то руки поміщаються в теплу ванну зі спеціальними добавками в залежності від типу шкіри. Потім задирки акуратно зрізають кусачками, не зачіпаючи кутикулу. Її взагалі не варто видаляти. А якщо вона занадто розрослася — просто відсуньте після розм’якшення.

У додатку можна порекомендувати зробити легкий масаж із дитячим кремом, парафінотерапію (якщо шкіра рук надто суха) та покрити нігті спеціальним дитячим лаком.